2021

Психология - искусство общения

Психологія – грец.слів “psyhe” (душа) і “logos” (вчення), наука, що вивчає психічні явища (мислення,почуття, волю) та поведінку людини, пояснення яких знаходимо в цих явищах. Вперше поняття “психологія” з’явилося в ХVІІІ ст.в роботах німецького філософа Християна Вольфа

ТИ У МЕНЕ ЄДИНА: 30 років Незалежності України

24 серпня 1991 року було проголошено незалежність української держави. Це проголошення стало кінцевим результатом багатовікової боротьби українського народу та його найвидатніших синів за незалежність України, яка протягом свого існування дуже часто страждала від посягань загарбників і в різні періоди входила до складу різноманітних держав та утворень

Конституції України – 25 років!

Конституція є основним законом країни, який гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій держави.

День Конституції України – одне з  головних державних свят нашої країни.

ВИ КРОК ЗА КРОКОМ НАБЛИЖАЛИ ПЕРЕМОГУ!

Вклонися, моя Україно, Цим людям великим і скромним, Що в назвах фронтів титанічних Пронесли наймення твоє.

М. Бажан

Чорнобиль: реквієм і набат

Історія міста Чорнобиль починається в середньовіччі, перші згадки датовані 1193 роком. Чорнобиль був порядком зруйнований за часів Другої світової війни, а при Радянському Союзі став судоремонтним центром на базі річки Прип’ять

Успіх завжди в тренді!

Як досягти підприємницького успіху? Якщо Ви задавали собі це питання, ця віртуальна виставка – для Вас. Відомі підприємці, які назавжди  увійшли в історію світового бізнесу, поділяться з вами секретами своїх досягнень.

2020

С днем украинской письменности и языка!

Українське народне декоративне мистецтво сягає своїм корінням у глибоку давнину. І разом з ним має пишну історію і мистецтво вишивки. Та, існуючи віки, воно не застаріває ніколи. З’являються сучасні трактовки, народжуються нові теми, і руки майстринь тягнуться до різнобарв’я ниток, до мінливої райдужної краси…

Из народных истоков. Ко Всемирному дню вышиванки

Українське народне декоративне мистецтво сягає своїм корінням у глибоку давнину. І разом з ним має пишну історію і мистецтво вишивки. Та, існуючи віки, воно не застаріває ніколи. З’являються сучасні трактовки, народжуються нові теми, і руки майстринь тягнуться до різнобарв’я ниток, до мінливої райдужної краси…

Місце подвигу - Чорнобиль

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний хімічний вибух, який спричинив руйнування частини реакторного блоку і машинного залу.

Розвиток національної економіки

Бібліотека ОНЕУ, приймає участь у ХVIІІ Міжнародній підсумковій науково-практичній конференції «Наукові проблеми господарювання на макро-, мезо- та мікроекономічному рівнях» та підготувала віртуальну виставку “Розвиток національної економіки”.

Видатні економісти минулих століть

 Вивчати економічну науку неможливо без знання її історії, знайомства з іменами великих економістів, їх теоріями, поглядами, їх науковим внеском. 

 Друга виставка з циклу «Скарби бібліотеки»  знайомить читачів з фондом рідкісної і цінної книги та присвячена видатним економістам минулих століть.

Немеркнуче світло великого подвигу

76 річниці з дня визволення Одеси, бібліотека ОНЕУ присвятила віртуальну виставку: “Немеркнуче світло великого подвигу”.
5 серпня 1941 року почалася героїчна оборона Одеси.
Тісна взаємодія сухопутних військ Окремої Приморської армії, сил Одеської військово-морської бази і Чорноморського Флоту та допомога місцевого населення в організації оборони дозволили на 73 дні зупинити наступ ворога.

Жінка… Кохання… Поети віками складали поеми та оспівували своїх коханих. Бібліотека ОНЕУ підготувала віртуальну виставку “Поети про жінку та про кохання”, присвячену 8 березня та дарує її всім жінкам.

Составитель Столярова К.Ю.

Математика країна без меж

Згідно указу Президента України №31/2020 “Про оголошення 2020/2021 навчального року Роком математичної освіти в Україні” бібліотека ОНЕУ підготувала віртуальну виставку “Математика країна без меж”

Составитель Столярова К.Ю.

2019

Ко Дню украинского казачества

Бібліотека Одеського национального экономико-культурного наследия в долине украинского народа

Составитель Столярова К.Ю.

День Соборности Украины

Понятие "соборность" появилось в нашем научном и политическом лексиконе сравнительно недавно. Это общая, органическая признак любой нации, - непременное условие ее развития и процветания. Она означает, во-первых, объединение в одно государственное целое всех земель, которые заселяет конкретная нация на сплошной территории. Это - один из самых заветных идеалов многих народов мира.

Лауреаты Нобелевской премии по экономике за период 1969 - 2017 годы

Рагнар Антон Киттилх Фриш вместе с Яном Тинбергеном стали первыми лауреатами только что основанной Нобелівської премії з економіки «Створення та використання динамічних моделей для економічних процесів» 

Шевченковские чтения

 Библиотека ОНЭУ провела "Шевченковские чтения" посвященные 204-й годовщине со дня рождения Т.Г.Шевченко и 180-летию создания поэмы «Катерина»

В мероприятии приняли участие Кухарка Тамара Николаевна - зав. отделом по связям с общественностью и рекламы ОННБ и Заборцева Эльвира Евгеньевна - ведущий библиотекарь ОННБ   

Реквієм пам’яті героїв Крут та Небесної Сотні

До Дня Героїв Небесної Сотні 20 лютого 2018 року Бібліотека ОНЕУ спільно з факультетом міжнародної економіки Провела виховну годину «Реквієм пам’яті героїв Крут та Небесної Сотні»

2018

Симон Петлюра, до 140 річчя з дня народження

Суперечки навколо Симона Петлюри не вщухають протягом багатьох десятиліть. Його ім’я супроводжується неоднозначними, полярними оцінками, суперечками.

Опоненти приписують йому злочини проти люданості, зраду своїх союзників…

Джон Річард Ніколас Стоун

До 105-річчя з Дня народження англійського економіста і статистика сера Джона Річарда Ніколаса Стоуна (30.08.1913 – 6.12.1991).

Лауреат Нобелівської премії з економіки в 1984 р., присудженої за розроблення системи національних рахунків

Ллойд Стауелл Шеплі

До 95-річчя з Дня народження Ллойда Стауелла Шеплі (02.06.1923 – 12.03.2016)

Американський економіст, лауреат Нобелівської премії з економіки 2012 р. За теорію стабільного розподілу та практику устрою ринку (разом з Елвіном Ротом)

Джон Форбс Неш молодший

До 90-річчя з Дня народження Джона Форбса Неша молодшого (13.06.1928 – 23.05.2015)

Американський математик, лауреат Нобелівської премії з економіки 1994 р. за аналіз рівноваги в теорії некооперативних ігор (разом з Джоном Харсані та Райнгардом Зелтеном).

Франко Енріко Модільяні

Бібліотека ОНЕУ підготувала презентацію до 100-річчя з Дня народження Франко Енріко Модільяні, лауреата Нобелівської премії з економіки 1985 року, за новаторський внесок в систему заощаджень та фінансових ринків

 

Закрыть меню
ru_RUРусский
ukУкраїнська en_GBEnglish (UK) ru_RUРусский