Фонд рідкісних і цінних видань – частина основного фонду бібліотеки, до якої входять рідкісні, особливо цінні документи, що мають наукові, історичні та поліграфічні особливості.

Фонд рідкісних і цінних видань бібліотеки створено при безпосередньому перегляді фондів, каталогів бібліотеки, згідно «Інструкції про порядок відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань з бібліотечних фондів до Державного реєстру національного культурного надбання», затвердженою Наказом Міністерства культури і мистецтв України від 20.11.2001 року № 708.

На підставі Наказу МКУ № 437 «Про затвердження Порядку відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань до Державного реєстру національного культурного надбання» від 14.06.2016 р.

Фонд рідкісних і цінних видань складається з різних типів та видів вітчизняних та чужоземних видань, наукової, навчальної, довідкової, інформаційної, виробничої, науково-популярної літератури.

Всі документи, які належать до фонду рідкісних і цінних видань бібліотеки, надруковані з найдавніших років до 1945 року включно.

Створена електронна база даних «Фонд рідкісних видань» за допомогою автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи «Лібер-медіа».

В бібліотеці ОНЕУ в навчальному корпусі № 1   рідкісний і цінний фонд  з 1824 по 1945 роки. Всього налічується 2 582 документів. Серед яких є наукові- 2 152, навчальні- 14 та художні книги-416.

Правила користування документами фонду рідкісних і цінних видань

1.Право на користування документами із фонду рідкісних видань надається користувачам , які мають постійний читацький квиток бібліотеки.

2.Робота із стародруками, рідкісними і цінними документами дозволяється тільки у читальному залі для професорсько-викладацького складу.

3.Стародруки, рідкісні і цінні документи не підлягають ксерокопіюванню, скануванню, фотографуванню.

Закрити меню
ukУкраїнська
en_GBEnglish (UK) ukУкраїнська