День Перемоги над нацистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні

8 травня День пам’яті і примирення, присвячений пам’яті жертв Другої світової війни 1939-1945 років. Але багато людей традиційно своїм святом вважають саме 9 травня – День Перемоги над нацистською Німеччиною у Великій Вітчизняній війні. У цей день звучать зворушливі і красиві привітання на честь ветеранів, у знак їхньої відваги, перемог і надзусиль, прикладених у страшні роки війни.

Ви знов сьогодні поряд з нами,
Та невблаганний плин років…
Гроза відлунює громами
В старих листах поміж рядків…
Умитий ранок зустрічає
Наш сімдесят п’ятий мирний рік,
А друзі десь за небокраєм…
Лиш вічне полум’я палає,
Щоб душі зболені зігріть.

Бібліотека ОНЕУ щиро вітає ветеранів Великої Вітчизняної війни та всіх громадян України зі світлим і радісним святом Перемоги над фашистськими загарбниками. Ми пам’ятаємо про тих, хто, не шкодуючи власного життя, захищав рідну землю, наше сьогодення. Прийміть найтепліші побажання міцного здоров’я, затишку та благополуччя. Мирного неба Вам та Вашим близьким!

Також бібліотека рекомендує переглянути фільми, які нагадують нам який великий подвиг здійснив наш народ, наші дідусі та бабусі

Спрага

Жажда, 2010

У 1941 році Одеса була оточена. Фашисти захопили село Біляївка, де знаходилася насосна станція, що забезпечувала місто дністровської водою. Видача води одеситам була раціонірована. Для того, щоб відбити станцію, була сформована спеціальна група матросів, яка проникла в тил ворога, включила подачу води і деякий час утримувала позиції.


Незламна

Nezlamna poster.jpg

«Незламна» — перший фільм, присвячений легендарній жінці-снайперу Людмилі Павличенко. Вона народилась у Білій Церкві у 1916 році. На початок Другої світової війни навчалася на історичному факультеті Київського державного університету. Напад Німеччини на Радянський Союз застав дівчину в Одесі на практиці і 24-річна Людмила в липні 1941 пішла на війну добровольцем. Маючи спортивні досягнення у стрільбі, була прийнята на службу снайпером у 25-ту стрілецьку дивізію. У жовтні потрапила в Севастополь у складі Приморської армії, що відступила морем з Одеси. У боях під час оборони Севастополя, аж до свого поранення у червні 1942, Людмила Павличенко здобула славу одного з найкращих радянських снайперів Другої світової війни.


Ворог у воріт

Враг у ворот (2001)

1942 рік, розпал Сталінградської битви. Кращий снайпер – Майор Кеніг спрямований на передову під німецьким командуванням з особливим завданням. Цей терплячий і досвідчений професіонал – єдиний, з тих, хто може намагатися впоратися з невловимим снайпером Василем Зайцевим – російським «ангелом смерті». Зайцев є легендою і іконою для захисників Сталінграда. Щодня від його рук гинули десятки загарбників, які потрапили в перехрестя його прицілу. Між цими двома снайперами починається справжня смертельна сутичка, переможець в якій буде лише один …


Небесний тихохід

Постер фильма

Початківці пілоти на початку війни присягли один одному, що не будуть звертати увагу на дівчат, поки війна не закінчиться. Та коли вони опинилися поряд із жіночою ескадрильєю, то їхні плани були трохи сплутані. Складно встояти, коли навколо стільки дівчат. Один із друзів поранений, але вступає у стрій, хоча вже й не на винищувачі. Та навіть на тихохідному літаку для нього знайдеться відповідальне заняття.


Два бійця

Легендарний військовий фільм за повістю Льва Славіна «Мої земляки», що розповідає про фронтову дружбу солдата Аркадія Дзюбина, безжурного, бідового хлопця з Одеси, і Саші Свинцова — «Саші з Уралмашу», сповненого гумором, добротою і таким розумінням солдатського життя, що картина користувалася успіхом довгі роки. «Два бійці» став першим фільмом, який стверджував загальну просту істину: на війні не тільки борються, на війні — живуть … Ленінградський фронт, де війна набула «осілого», окопного характеру і де паузи між боями стали поступово розтягуватися, давав особливу можливість уважно придивитися до своїх героїв у повсякденних обставинах бліндажів і землянок, прислухатися до їх простих розмов і жартів в період затишшя, та просто заглянути їм в очі.


В бій ідуть тільки «старики»

V biy idyt tilky staryky (UKR poster hudozhnyka Y. Ahapova, 1973).jpg

Радянські війська розпочали визволення території УРСР. Ось один з епізодів фільму. Із бойового виліту повертається пілот-винищувач і, навіть не встигнувши пообідати, відправляється знову до бою. Бій був нелегкий, але повернулися всі, крім командира другої ескадрильї капітана Титаренка на прізвисько Маестро (Леонід Биков). Коли вже всі, крім його механіка Макарича (Олексій Смірнов) перестали чекати — паливо в баку Маестро мало б скінчитися ще сорок хвилин тому — на льотне поле сідає «Мессершмітт», а в ньому той самий Титаренко-Маестро.


Танки

Постер фильма

Дія кінокартини розгортається в період 1939-1940 років. Фільм розповідає своєрідну (але не має нічого спільного з реальними подіями) пригодницьку історію таємного пробігу на прототипах танка Т-34 конструктора Михайла Кошкіна по маршруту Харків-Москва з метою затвердити виробництво нових бойових машин, які згодом допомогли Радянському Союзу перемогти у Великій Вітчизняній війні .

0

Цей запис має 2 коментар(-ів)

  1. Спасибо, интересная подборка фильмов!

    0
  2. Необычная выставка. Интересное решение и есть что посмотреть на карантине

    0

Коментарі закриті.

Закрити меню
ukУкраїнська
en_GBEnglish (UK) ukУкраїнська