Scopus (МФА[skopus], «ско́пус») — бібліографічна і реферативна база даних та інструмент для відстеження цитованості статей, опублікованих у наукових виданнях. Є однією зі складових інтегрованого науково-інформаційного середовища SciVerse. На січень 2017 р. містить понад 50 млн. реферативних записів. Рубрикатор Scopus (ASJK) має 27 базових тематичних розділів, поділених на 335 підрозділів, політематичні статті індексуються одразу в кількох розділах.[1]. Індексує 18,000 назв наукових видань з технічних, медичних та гуманітарних наук 5000 видавців[2]. База даних індексує наукові журнали, матеріали конференцій та серіальні книжкові видання. Розробником та власником SciVerse Scopus є видавнича корпорація ElsevierБаза даних доступна на умовах передплати через веб-інтерфейс. Пошуковий апарат Scopus інтегрований з пошуковою системою Scirus для пошуку веб-сторінок та патентною базою даних.

Google Scholar або Google Scholar[1] — вільна доступна пошукова система, яка індексує повний текст наукових публікацій всіх форматів і дисциплін. Дата виходу бета-версії — листопад 2004 року. Індекс Google Scholar включає в себе більшість рецензованих онлайн-журналів Європи та Америки найбільших наукових видавництв. За функціями він схожий на вільно доступні системи Scirus від ElsevierCiteSeerX і getCITED. Також він схожий на інструменти засновані на підписці, такі як Elsevier в Scopus і Thomson ISI’s Web of Science. Рекламний слоган Google Scholar — «стояти на плечах гігантів» — це данина вченим, які внесли свій вклад в свої галузі протягом століть, забезпечуючи основу для нових наукових досягнень

DOI (Digital Object Identifier) – цифровий ідентифікатор об’єкта, який присвоюється науковим статтям і збірників.

У DOI може входити різна інформація, наприклад, адреса статті в Інтернеті (URL – Uniform Resource Locator), назва статті, автор, інформація про видання і інші метадані, які ви повинні ретельно заповнити і перевірити ще раз при додаванні статей і збірок в Open Journal Systems .

ORCID предоставляет постоянный цифровой идентификатор, который отличает вас от любого другого исследователя и, благодаря интеграции в ключевые рабочие процессы исследования, такие как представление рукописей и грантов, поддерживает автоматические связи между вами и вашей профессиональной деятельностью, гарантируя, что ваша работа будет признана. 

Web of Science – це найнадійніша в світі незалежна від видавців глобальна база даних цитування. Керуючись спадщиною д-ра Юджина Гарфілда, винахідника першого в світі індексу цитування, Web of Science є найбільш потужним дослідницьким механізмом, надаючи вашій бібліотеці кращі в своєму класі дані публікацій і цитування для впевненого виявлення, доступу і оцінки.

en_GBEnglish (UK)
ukУкраїнська en_GBEnglish (UK)